Choď na obsah Choď na menu
 


Yakushi Kabuto

 

Obrázok

Kabuto je extrémne silný medický ninja zo Skrytej Zvučnej Dediny. Kabuto je verný a oddaný svojmu pánovi Orochimarovi takže sa stal jeho pravou rukou. Hlavne na začiatku seriálu mal za úlohu robiť špióna z Dediny zvuku. 7 krát navštívil chuuninskú skúšku a tváril sa že prepadol len preto aby zisťoval rôzne informácie o okolitých ninjoch, ktoré by mohli byť užitočné pre Dedinu Zvuku. Vždy pred finále sa vzdal aby mohol ísť zas.

 

Ako malí bol Kabuto nájdený pri bitve Kikyou ako na pol mŕtvy, pričom bol jediný kto prežil. Priniesol ho veliteľ medických ninjou ktorý si ho neskôr adoptovala učil ho rôzne medické techniky. Kabuto zmaturoval v ninja akadémii vo veku desiatich rokoch a následne robil rôzne jednoduché misie pre geninov.

Kabuto sa dostal ku Orochimarovi ako špión od Sasoriho z Akatsuki. Sasori ovládal Kobutovu mysel a tým ho prinútil aby pracoval pre Orochimara a predával mu informácie. Ibaže Orochimaru to odhalil a Sasoriho techniku na ovládanie mysle zrušil. Kabuto získal pochopenie pre Orochimarove dôvody a tak pre ňho slúži aj bez toho aby ho musel nútiť. Orochimaru Kabuta považuje za požehnanie, keďže vďaka jeho lekárskym schopnostiam môže používať jeden pokusný subjekt znova a znova.

Obrázok


Počas chuuninskej skúšky sa tváril ako listový ninja. Bol v tíme spolu z Akado Yoroiom a Tsurugi Misumim. Dokonca pomáhal tímu 7, aby mohli prejsť, ale v skutočnosti o nich chcel len získať informácie a to hlavne o Sasukem ktorý bol Orochimarov hlavný cieľ. Všetky údaje si uchováva do svojich špeciálnych ninja info kartičiek. Nakoniec sa ale vzdal hneď pred vyraďovacím kolom, pretože sa bál že by ho 3. Hokage mohol odhaliť.

Ovláda množstvo zaujímavých techník, ako napríklad “Shikon no Jutsu”, čo je technika mŕtvej duše. Pomocou toho môže Kabuto dočasne ovládať mŕtvoly nablízku a tím ľahko oklamať protivníka. Použil to napríklad proti Kakashimu, ktorý bol veľmi prekvapený z jeho schopností. Počas záveru chuuninskej skúšky sa prezliekol za ANBU a počas Sasukeho boja použil “Nehan Shouja no Jutsu” čím uviedol do bezvedomia takmer všetkých na štadióne a začal inváziu Piesočnej a Zvučnej.

Obrázok


Po tom, čo bol Orochimaru zabitý, ostal Kabuto bez akéhokoľvek vedenia. Cítil že sa nad Orochimarom nedokáže povzniesť a tak sa inšpiroval u Naruta. Naruto má v sebe démona Kyuubiho a tak Kabuta napadlo že keď do seba vloží Orochimarovu silu tak môže byť oveľa viac silnejší ako skutočný Orochimaru. A tak zobral Kabuto Orochimarove tkanivo a vložil si ho do tela ktoré sa ale začalo rýchlo rozrastať takže to menilo časti jeho tela aby sa začali podobať na Orochimara.

Kabuto je veľmi záhadný a tajomný. Je ale aj veľmi silný a skúsený ninja a zo svojou silou sa ľahko vyrovná aj Kakashimu alebo dokonca jednej z legendárnych Sanninov, Tsunade. Aj napriek tomu, že oficiálne je asi len Genin tak má schopnosti na úrovni Jonina a je to hľadaný ninja.

 

Základné informácie

  • Hodnosť: neznáma (hľadaný ninja)
  • Vek: 19; Shippuuden – 23
  • Učiteľ: Neznámi Jonin Učiteľ, Orochimaru
  • Tím: Tím Kabuto (Yakushi Kabuto, Tsurugi Misumi, Akadou Yoroi)
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.